مکان فعلی :
اخبار :

دیدار نوروزی هسته مرکزی شورای مشاوران جوان از استاندار کرمان
۱۳۹۵/۰۳/۱۶

دیدار نوروزی هسته مرکزی شورای مشاوران جوان از استاندار کرمان

استاندار کرمان در دیدار نوروزی با هسته مرکزی شورای مشاوران جوان: کم توجهی به حوزه جوانان ناشی از فقر فرهنگی است خداوند سایه امام جمعه کرمان را بر سر این استان نگه دارد سکوت در برابر مشکلات اجتماعی نوعی خیانت است مردم با انتقادات منصفانه و کارشناسانه خود به ما کمک کنند از رسانه ها خواهش می کنم که مطلب تمجیدی منتشر نکنند جوانان بودند که در جنگ تحمیلی باعث پیروزی شدند

استاندار کرمان در دیدار نوروزی با هسته مرکزی شورای مشاوران جوان:

  • کم توجهی به حوزه جوانان ناشی از فقر فرهنگی است
  • خداوند سایه امام جمعه کرمان را بر سر این استان نگه دارد
  • سکوت در برابر مشکلات اجتماعی نوعی خیانت است
  • مردم با انتقادات منصفانه و کارشناسانه خود به ما کمک کنند
  • از رسانه ها خواهش می کنم که مطلب تمجیدی منتشر نکنند
  • جوانان بودند که در جنگ تحمیلی باعث پیروزی شدند
 

هسته مرکزی شورای مشاوران جوان استاندار کرمان، روز یکشنبه، 15فروردین ماه سال جاری با استاندار کرمان دیدار نوروزی داشتند. در این دیدار صفریان، مشاورجوان استاندار و مسئولان کمیته های این شورا ضمن تبریک سال نو سخنانی ایراد کردند و در نهایت مهندس رزم حسینی با تبریکِ آغاز سال 1395 به بیان نظرات خود پرداخت.
استاندار کرمان ضمن اشاره به اهمیت حوزه جوانان گفت: در گذشته به این حوزه کم توجهی شده و متاسفانه امروز نیز آنطور که باید جدی گرفته نمی شود و این یکی از دلایل عدم پیشرفت است. در جوامع پیشرفته همواره به فکر جانشینی ارزشمند برای مدیران هستند اما متاسفانه بعضی از مدیران با فعالیت جوانان و سپردن مسئولیت به ایشان مخالف هستند و این یک آفت برای سیستم مدیریتی کشور است. ما به اندازه ای که توان داشتیم تا به امروز به این حوزه توجه کرده ایم اما متاسفانه امروز باز هم باید اعتراف کنم ؛ آنطور که لایق جوانان است، عرصه برای فعالیت ایشان باز نیست. از شما جوانان فعال در شورای مشاوران جوان تشکر می کنم که با وجود این کاستی ها تا به امروز با قدرت کار خود را پیش برده اید و برای احقاق حقوق جوانان تلاش می کنید. به شما خسته نباشید می گویم و امیدوارم که سال موفقی رادر پیش رو داشته باشید و این قول را می دهم که پشت شما با جدیت بایستم و از همه جوانان خلاق استان حمایت کنم.
وی در ادامه سخنانش به انتخاباتی که در سال گذشته برگزار شد، اشاره کرد و گفت: این انتخابات حرف های زیادی در خود مستتر داشت و مردم با حضور حداکثری خود به دشمنان نشان دادند که حامی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند. نتیجه این انتخابات نظر مردم بود و من به این نظر احترام می گذارم و بسیار از این اتفاق خوشحال هستم.
مهندس رزم حسینی با اشاره به مطالبی که در حمایت از ایشان در رسانه های خصوصی منتشر می شود از این اتفاق انتقاد کرد و گفت: من با برخی از مطالب که در تعریف بنده ی حقیر منتشر می شود، مخالف هستم و همانطور که قبلا نیز گفته ام از چاپ عکس خودم و مطالب تمجیدی لذت نمی برم، ضمن اینکه اینگونه اتفاقات حساسیت برانگیز هم هست. از رسانه های محترم خواهش می کنم که بیشتر به نقد پروژه ها بپردازند، البته از دیدگاهی منصفانه!  متاسفانه در برخی موارد ما انتقادهایی را می شنویم که اصلا هیچ دلیل و منقطی ندارند و اینگونه سخن گفتن فایده ای که ندارد، هیچ! بلکه باعث دلسردی نیز می شود. پس از رسانه ها و حتی مردم و کارشناسان خواهش می کنم که با انتقادات سازنده ی خود به کمک ما بیایند.
استاندار کرمان با اشاره به لزوم ترویج روح مطالبه گری در بین مردم سخنان خود را ادامه داد و گفت: باید روحیه سکوت گرایی را در جامعه از بین ببریم و روحیه ی مطالبه گری را به جای آن ترویج دهیم. متاسفانه عده ای بر این تفکر هستند که نباید انتقاد کنند و در برخی موارد از بیان انتقاد واهمه دارند. ما در دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را تا به امروز به کار گرفته ایم تا روح مطالبه گری را در جامعه بدمیم و متوجه شویم که مشکلات مردمی کجا مخفی شده اند. مردم باید بدانند که سکوت در برابر مشکلات نوعی خیانت به همنوع است، پس بهتر است اندکی از حرف های کلیشه ای که «انتقاد فایده ای ندارد و کسی گوش شنوا ندارد» فاصله بگیریم و امروز که دولت یازدهم گوش شنوای مردم است، فرصت را غنیمت بشمریم.
مدیر ارشد استان به نقش بی بدیل امام جمعه کرمان در توسعه و پیشرفت استان اشاره کرد و گفت: آیت الله جعفری یک دُر گرانبها و ارزشمند است که تا به حال چندین مرتبه استان را از بیراهه نجات داده است و باید برای ایشان آرزوی سلامتی داشته باشیم. تا زمانی که سایه ایشان بر سر استان است، می توان اطمینان داشت که استان پیشرفت کند و من همواره قدردان زحمات ایشان خواهم بود.
رزم حسینی در پایان این دیدار به نقش جوانان در جبهه های هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در آن زمان مردم به داد کشور رسیدند و همین جوانان بودند که با اعتماد به نفس و با استفاده از نیرو و قوای جوانی توانستند بر ظلم پیروز شوند. در آن برهه ای که تمام قدرت ها به کمک صدام آمده بودند تنها جوانان بودند که یارای مقابله با این نیرو را داشتند. اما متاسفانه امروز می بینیم که به این حوزه کم توجهی می شود و این یک فاجعه و از علائم فقر فرهنگی است. به هرحال بنده باز هم از شما عزیزان تشکر می کنم که اینگونه با انگیزه به کارتان ادامه می دهید و برای شما آرزوی موفقیت دارم


منبع : شورای مشاوران جوان
بازدید : ۳۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :