مکان فعلی :
اخبار :

استاندار کرمان فعالیت مشاوران جوان را نمونه ای از مدیریت جهادی دانست و گفت: بسیاری از کارها پول نمی خواهد و باید با همت در مسیر اجرای آنها اقدام کرد
۱۳۹۵/۰۳/۱۷

استاندار کرمان فعالیت مشاوران جوان را نمونه ای از مدیریت جهادی دانست و گفت: بسیاری از کارها پول نمی خواهد و باید با همت در مسیر اجرای آنها اقدام کرد

علیرضا رزم حسینی عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از جوانان فعال استان کرمان افزود: با همکاری بخش خصوصی کارهای تاریخی و بین نسلی از جمله اجرای طرح های انتقال آب در استان کرمان روی داده است.

وی دعواهای سیاسی را ناشی از خودخواهی و عقب ماندگی های سیاسی دانست و گفت: دعواهای سیاسی برای مردم شغل و توسعه ایجاد نمی کند.
استاندار کرمان تصریح کرد: نباید به گونه ای اقدام شود که سرعت اجرای پروژه های قبلی زیر سئوال برود.
وی گفت: آمادگی داریم از ظرفیت جوانان به نحو احسن استفاده کنیم و این امر را مایه افتخار خود می دانیم.
رزم حسینی ادامه داد: باید انقلاب اداری مبتنی بر عقل و درایت ایجاد شود تا مسیر را برای پیشرفت جامعه ایجاد کند.
وی گفت: توسعه نیافتن کشور به دلیل توسعه نیافتن ساختار اداری دولت ها بوده است.
استاندار کرمان بروکراسی اداری را مانع پیشرفت کشور خواند و اظهار کرد: تا زمانی که این مانع برداشته نشود با وجود اینکه کارهایی صورت می گیرد اما توسعه پایدار محقق نمی شود و به همین دلیل در روستاها امکانات زیربنایی رفته اما توسعه به معنای واقعی رخ نداده است.
وی با تاکید بر اینکه کارهای را نمی توان یک شبه انجام داد گفت: باید مسیر را به درستی انتخاب کرده و به مرور در مسیر دستیابی به اهداف تعیین شده به پیش برویم.
رزم حسینی با بیان خاطرات خود از دوران دفاع مقدس افزود: در زمان آغاز جنگ، حکومت ایران تازه مستقر شده بود و دستگاه های دولتی کشور انسجام لازم را نداشتند و مرزهای زمینی کشور نیز رها شده بودند.
وی به آماده نبودن نیروهای نظامی اشاره کرد و گفت: آن زمان در خاورمیانه دو نیروی بسیار قوی نیروی زمینی ارتش صدام و ایران به عنوان با قدرت هوایی بالا حضور داشتند.
قائم مقام لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس افزود: صدام برای گرفتن خوزستان اقدام و سپس حضور خود را گسترده کرد و حمله سرتاسری در مرز رخ داد.
وی گفت: با آغاز جنگ، مردم به ویژه جوانان به سوی مرزها شتافتند و در آن روزها از هر طبقه افرادی در منطقه حضور یافته بودند.
رزم حسینی گفت: در آن دوران جوانان به خوبی خود را به جامعه شناساندند و هر کس بر اساس توانمندی خود، عده ای را دور خود جمع کرد و از تجربیات و آموزه های یکدیگر درس گرفتند.
وی افزود: در آن دوران جوانان به صورت غیر متمرکز در نقاط مختلف حضور یافتند و سازمان های غیر رسمی را تشکیل دادند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان کرمان با اشاره به وجود انگیزه مذهبی بسیار قوی بین رزمندگان دوران دفاع مقدس بیان کرد: کم کم از بین جوانان حضور یافته در جبهه، فرماندهانی خود را نشان دادند و در کنار آن لشکرهایی از سوی ارتش، سپاه و بسیج نیز تشکیل و فتوحات جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.
وی گفت: حریت سازمانی در آن دوران بسیار زیاد بود و زمانی که رزمنده ای توجیه می شد، در راستای برنامه های تعیین شده اقدام می کرد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه اقدامات رزمندگان در دوران دفاع مقدس از روی عشق، علاقه و از سر دلسوزی بود گفت: فداکاری های آن زمان بی نظیر و تکرارنشدنی است.
وی بیان کرد: یکی از دلایل موفقیت ما در دوران دفاع مقدس، نبود بروکراسی اداری در دستگاه های نظامی بود و در آن زمان از یارانه و پول و این موارد خبری نبود.
وی گفت: دولت امروز محبوس دیوان سالاری و بروکرارسی اداری است و هزینه ای که باید در مسیر توسعه هزینه شود، باید برای رفع موانع در درون سازمان ها هزینه شود و بخشی نیز برای توجیه و اقناع کردن داخل همان سازمان هزینه شود و این می شود که در طول سال های پس از پیروزی موفقیت ها به اندازه انتظارات نبوده است.
استاندار کرمان تصریح کرد: البته باید توجه داشت که کشور هشت سال گرفتار جنگ شده و 13 سال نیز در تحریم بوده و در دره های اقتصادی و فرهنگی گرفتار شده بود اما نمی شود که کوتاهی های خود را نگوییم.
وی گفت: باید حقوق بر اساس کارایی ها پرداخت شود و از اینجا تحولی در نظام اداری رخ دهد.
رزم حسینی افزود: اگر بروکراسی اداری نبود و اختیارات لازم را داشتیم می دیدید که چه اتفاقی در استان کرمان رخ می داد.
وی با اشاره به اینکه 300 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام روی دست دولت مانده است گفت: با این وجود 35 میلیارد دلار پروژه برای سرمایه گذاری خارجی در استان کرمان آماده شده است.


منبع : شورای مشاورین جوان
بازدید : ۳۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :