مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۴/۰۵/۳۱

استاندار کرمان گفت: استان کرمان باید به سمت شناسایی یکهزار کارآفرین جوان پیش رود.


به گزارش کمیته اطلاع رسانی گروه مشاوران جوان علیرضا رزم حسینی در نشست با جوانان نخبه و کارآفرین در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان افزود: امروز در کشور با فقر مدیریتی مواجه هستیم لذا به دنبال تربیت مدیران لایق برای پر کردن خلاء بین نسلی در حوزه مدیریتی می باشیم.

وی تاکید کرد: مدیران باید در کنار خود از جوانان به گونه ای حمایت کنند که بتوانند آنها را به چرخه مدیران دولتی جدید وارد کنند.
وی گفت: کارگروه مشاوران جوان به دنبال عناوین صوری نباشند بلکه باید با انگیزه شرکت های کارآفرینی را متمرکز، تجمیع و با معرفی آنان به اتاق بازرگانی، استان را متحول کنند.
استاندار کرمان، رهبری اقتصادی را یکی از ماموریت های اتاق بازرگانی دانست و افزود: اتاق کرمان باید در رهبری کردن و جریان دادن به نخبگان اقدامات لازم را انجام دهد و کارآفرینان جوان هم از نهضت سوله سازی پرهیز و سعی کنند ابتدا کارها و طرح هایشان را به مرحله تولید رسانده و سپس به سمت سوله سازی و ایجاد کارخانه بروند.
وی خاطرنشان کرد: در استان کرمان در زمینه شرکت های دانش بنیان ضعیف عمل شده لذا امید است طی جلساتی که در تهران با برخی دانشگاه های کشور برگزار شده تا پایان امسال به جهش خوبی در حوزه شرکت های دانش بنیان دست یابیم.
رزم حسینی یکی از وظایف دولت را حمایت از کارآفرینان عنوان کرد و گفت: منابع متعددی در استان کرمان وجود دارد که باید از این ظرفیت ها و منابع خدادادی در جهت رشد و توسعه استان استفاده شود.
وی با تاکید براینکه باید در استان تسهیلات ارزان قیمت را تجمیع و مشکلات کارآفرینان را حل کنیم گفت: نباید دست هیچ فردی به سوی دولت دراز و معطل دادن حقوق ماهانه و یارانه نقدی باشد.
استاندار کرمان افزود: کارآفرینی با خود اشتغالی فرق می کند زیرا کارآفرین با دست خالی و با ابتکارات و جرات موجب مزیت و خلق ثروت برای خود و دیگران می شود.
وی به ارتقای 13 پله ای استان کرمان در فضای کسب و کار کشور در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مسیر سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال مسیری ناهموار است که در این راستا نیز یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید، بهبود فضای کسب و کار می باشد.
رزم حسینی بروکراسی اداری را مربوط به دولت های 60 و 70 سال گذشته دانست و بیان کرد: دولت تدبیر و امید به جدیت در راستای اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری تلاش کرده و به دنبال شناسایی موانع سرمایه گذاران است.
وی از پیگیری ایجاد یک نهاد اقتصادی پایدار در استان کرمان در حوزه اقتصادی خبر داد و گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری یکی از اهدافی است که در استان کرمان در حال پیگیری و انجام است و در این راستا طرحی آماده کرده تا بتوانیم کرمان را به عنوان استان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح کنیم.
استاندار کرمان به نشست اخیر رییس جمهوری و هیات وزرا با استانداران در بحث تفویض اختیارات اشاره کرد و گفت: بحث اختیاراتی از استان کرمان شروع شده و خوشبختانه هم اکنون با استقبال رئیس جمهور و وزیر کشور مواجه شده است.
وی افزود: ایجاد یک فضای رقابتی در کشور بین استانداران و در استانها بین فرمانداران یکی از اهداف دنبال کرد بحث تفویض اختیارات بود تا بتوانیم با ایجاد مسابقه خلق ثروت و ایجاد اشتغال، استانها را به سمت موفقیت و توسعه سوق دهیم.
رزم حسینی به سیاست های دولت تدبیر و امید از جمله دنبال کردن سیاست های صحیح اقتصادی اشاره کرد و گفت: آرامش اقتصادی که امروز تا حدودی در حوزه اقتصادی صورت گرفته است نتیجه این سیاست های صحیح بوده و دیگر از تصمیمات شبانه سال 92 خبری نیست.
وی چالش هسته ای را بزرگترین مشکل کشور عنوان کرد و افزود: خوشبختانه چالش هسته ای با درایت مقام معظم رهبری به سرانجام رسیده است و تنها کشوری بودیم که در مقابل شش قدرت جهانی ایستاده و آنها را پای میز مذاکره کشانده و از طریق مذاکره کار خودمان را به پیش بردیم.
در این نشست جوانان مخترع و نخبه کرمانی نیز به تشریح طرح های خود پرداختند و مشکلات خود را در زمینه اجرایی کردن این طرح ها با حضور برخی مدیران اجرایی استان مطرح کردند.
استاندار کرمان با هدف کارآفرینی و توسعه بخش خصوصی یکی از حامیان طرح های خوداشتغالی و کارآفرینی است.
وی روز دوشنبه 11 خرداد سال جاری پس از برگزاری همایش گرامیداشت مقام جوان به همراه جمعی از جوانان و مدیران از نمایشگاه جوان در آیینه توسعه بازدید کرد.
در این نمایشگاه 150 طرح شامل گزیده ای از توانمندی های جوانان استان در بخش های مختلف در 30 غرفه به نمایش گذاشته شده بود.


منبع :
بازدید : ۲۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :