مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۴/۱۰/۲۹

استاندار کرمان : به دنبال تربیت مدیرانی شایسته و فداکار هستیم


علیرضا رزم حسینی در جلسه ی بهره وری نیروی انسانی که با محوریت طرح «جانشین پروری» و با حضور سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مشاور جوان استاندار و اعضای گروه مشاوران جوان برگزار شد، سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: به دنبال تربیت مدیران لایق و ریسک پذیری هستیم تا متولی ایجاد تحول در فرهنگ، اقتصاد و مدیریت آینده استان باشند.

وی افزود: طرح ایجاد خزانه استعداد در دستگاه های اجرایی یا به تعبیری «جانشین پروری» که شورای مشاوران جوان پیشنهاد کرده است، طرحی نو و نظام مند است که باید با همکاری دستگاه های ذی ربط مانند سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان که متولی امر آموزش و تربیت نیروی مورد نیاز دستگاه های اجرایی است این بحث ماندگار و قانونمند شود.
استاندار کرمان با تأکید بر تدوین مباحث آموزشی جدید و روز دنیا در طرح درس این دوره گفت: آموزش های تئوریک پاسخگوی نیاز امروز مدیریت نیست لذا باید از تجربیات مدیران گذشته و حال نیز استفاده گردد.
در ادامه این نشست،حسین صفریان، مشاور جوان استاندار گزارش کاملی از تدوین طرح «دستیاران جوان تدبیر و امید» یا همان «جانشین پروری» سابق ارایه داد و افزود: این طرح فارغ از مسایل سیاسی و هرگونه جهت گیری برای استفاده از تمامی ظرفیت های جوانان به دور از مسایل حاشیه ای تدوین شده است که باید اهمیت این موضوع برای مدیران استان تبیین شود.
در ادامه هادی فتح نجات، مسئول کمیته برنامه ریزی مشاوران جوان ضرورت و نحوه ی اجرای طرح مذکور با توجه به ظرفیت های استان، شناسایی آموزش و پروسه ارتقاء افراد را توضیح داد.
در پایان این جلسه؛دکتر رودری، رییس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان، ضمن مقید ارزیابی کردن طرح خزانه استعداد در دستگاه های اجرایی گفت: با توجه به گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب و خروج تدریجی نیروی های با تجربه از نظام اداری دولتی ایران می طلبد تا با ایجاد خزانه ای از نیروهای جوان، با استعداد و پرورش آنها مقدمات جانشینی مدیران جوان و خلاق را در نظام مدیریتی کشور فراهم آوریم لذا این طرح می تواند در این راستا یاریگر مجموعه ی آموزش مدیریتی استان باشد.
در انتهای این جلسه مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی با همکاری شورای مشاوران جوان استاندار در قالب یک کارگروه بهره وری نیروی انسانی،این طرح را تکمیل و برای اجرایی کردن آن راهکار نظام مندی ارایه کنند.
این طرح که به آموزش مدیرانی برای آینده ی مدیریت استان پرداخته است چندی پیش از سوی کمیته برنامه ریزی شورای مشاوران جوان استاندار ارائه شده بود که پس از مدتها بررسی و پژوهش امروز آماده ی عملی شدن است و قرار است که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی اجرا شود


منبع :
بازدید : ۲۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :