مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۴/۱۱/۱۰

دلسوزی جوانان کرمانی برای خودشان در آئین گرامیداشت نخستین سالگرد تاسیس شورای مشاوران جوان استاندار کرمان


کرمان - ایرنا - جوانان کرمانی در آئین گرامیداشت نخستین سالگرد تاسیس شورای مشاوران جوان استاندار کرمان و دیدار با استاندار از دلتنگی، خواسته ها، اقدامات و دغدغه هایشان گفتند و اینگونه به پشتوانه مرد شمار یک استانداری کرمان به نوعی برای خودشان دلسوزی کردند.

به گزارش ایرنا این روزها مطالبه گری کرمانی ها، آنهم جوانان در مقایسه با ادوار گذشته، تفاوت های چشم گیری پیدا کرده و این امر با تکرار مکرر و درخواست های استاندار کرمان و البته پدید آوردن زمینه مطالبه گری در بخش های مختلف توسط تیم متخصص استانداری، محقق شده که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.
هر چند حفظ فرهنگ های دیرینه استان از جمله اولویت های استاندار کرمان است و این تفکر را در احیای فرهنگ این دیار در ابعاد مختلف نشان داده اما اینبار علیرضا رزم حسینی با تشکیل گروه جوانان مطالبه گر استان، کمر به از بین بردن این ویژگی دیرینه مردم کرمان به عنوان مطالبه گر نبودن آنها بسته که محتوای این نشست نشان می دهد موفق هم بوده است.
جوانان کرمانی در قالب گروه مشاوران جوان استاندار با دسته بندی مشکلات گروه ها و بخش های مختلف استان کرمان و با تدوین کارگروه های مختلف در گروه مشاوران جوان استاندار به بیان خواسته های خود و البته نگرانی هایشان از آینده پرداختند.
جوانان کرمانی معتقدند، برخی از دستگاه های اجرایی پیام دولت تدبیر و امید و نماینده عالی آن را در استان کرمان در مورد اتاق شیشه ای و اطلاع رسانی، آنطور که باید درک نکرده اند.
برخی از جوانان، کاربردی کردن آموزش های دانشگاه ها را خواستار شدند و گروهی از ایجاد اخلال در کار کمیته سیاسی گروه مشاوران جوان استاندار نالیدند و البته از برگزاری نشست ها و همکاری معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با این کمیته تقدیر کردند.
این گروه ایجاد توسعه سیاسی را در استان کرمان خواستار شدند و از ایجاد فضای باز سیاسی در دانشگاه های و تامین امنیت نشست های سیاسی به عنوان اقدامات کمیته سیاسی گروه مشاوران جوان استاندار نام بردند.
کمیته سیاسی گروه مشاوران جوان استاندار کرمان همچنین از استاندار به دلیل تدوین منشور همدلی در کرمان تقدیر و از نقش نداشتن جوانان در تدوین این منشور گلایه کردند.
جوانان هنرمند کرمانی نیز در قالب کمیته هنرمندان، گلایه نبود فضای تمرین و تئاتر را در کرمان پیش استاندار بردند.
این گروه از درهای بسته سالن های برخی از ادارات استان کرمان به روی اهالی تئاتر این استان ابراز گلایه کردند.
نبود سالن استاندارد برای اجرای موسیقی در استان کرمان نیز از دیگر شکایات جوانان هنرمند کرمانی بود.
این گروه خواستار مکانی برای عرضه و فروش آثارشان شدند و عنوان کردند دولت، هنرمندان صاحب سبک را شناسایی و آثار آنها را خریداری کند.
جوانان هنرمند کرمانی، ایجاد شهرک سینمایی را در کرمان یکی از اولویت های این استان برشمردند و خواستار احداث این شهرک شدند.
برخی از جوانان کرمانی از به رسمیت شناخته نشدن مشاوران جوان استاندار توسط مدیران استانی گلایه داشتند از علیرضا رزم حسینی خواستند از ظرفیت جوانان در امور توسعه ای استان بیش از پیش استفاده کند.
جوانان کرمانی قرار گرفتن جوانان در کنار مدیران نخبه را خواستار شدند.
اعضای کمیته اطلاع رسانی مشاوران جوان استاندار نیز معتقدند روابط عمومی ادارات و نهادهای دولتی استان کرمان در جایگاه مطلوبی قرار ندارند.
این گروه پرداختن به اخبار توسعه ای استان را توسط اصحاب رسانه و روابط عمومی ها امری مهم قلمداد کردند.
استاندار کرمان نیز در بین نفس های گرم جوانان دغدغه مند کرمانی، سکوت را نشکست و تا آخر به درددل های جوانان گوش فرا داد.
معاونان سیاسی امنیتی، عمرانی و برنامه ریزی استاندار کرمان نیز همزمان شنونده درد دلهای جوانان کرمانی در بخش های مختلف بودند.
بوی توسعه و تحول با حضور استانداری از جنس خود کرمانی ها آنهم بعد از مدت ها با رویکردی متفاوت به مشام می رسد و کرمان می رود تا شایسته و درخور مردم این خطه ساخته شود.
به امید کرمانی آباد و توسعه یافته درخور و شایسته مردم این دیار
گروه مشاوران جوان استانداری کرمان از آذر سال گذشته فعالیت های خود را در هشت کمیته اصلی عمرانی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، شهرستان ها، اطلاع رسانی و بانوان کار خود را آغاز کرده است.
آئین گرامیداشت نخستین سالگرد تاسیس شورای مشاوران جوان استانداری کرمان شبانگاه چهارشنبه با حضور استاندار کرمان و معاونان وی در سالن شهید مرتضوی استانداری برگزار شد.
گزارش از نجمه حسنی


منبع :
بازدید : ۲۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :