مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۵/۰۹/۲۰

استاندار کرمان: جنبش دانشجویی با تدبیر و عقلانیت آمیخته است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با طرح این سئوال که آیا جنبش دانشجویی جنبش ناآرامی است و یا اینکه برای بهبود وضع موجود انجام می شود گفت: جنبش دانشجویی با تدبیر و عقلانیت همراه است و مطالبه گری را با عزت دنبال می کند.

به گزارش ایرنا علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه در دیدار با تشکل های دانشجویی استان کرمان افزود: 38 شخصیت سیاسی از ابتدای سال جاری تاکنون موفق شده اند برنامه های خود را در دانشگاه های متقاضی این استان برگزار کنند.
وی با تاکید بر اینکه چرا روز دانشجو را تبریک می گوئیم و آن را گرامی می داریم ادامه داد: تبریک روز دانشجو به دلیل سلحشوری، آزادیخواهی و استقلال طلبی دانشجویان است و این روز را به دلیل شهادت فداکارانی که حاضر شدند پرچم حریت و آزادی را برافرازند، گرامی می داریم.
وی گفت: همواره فداکارانی در عرصه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بوده اند که جان خود را تقدیم کرده و یا به زندان رفته و زجر کشیده اند.
استاندار کرمان ادامه داد: جوانی دوره ای پرشور، پرانگیزه و با علاقه است و می توان با استفاده از تکنولوژی های موجود برای تبیین دیدگاه خود استفاده کنیم.
رزم حسینی از انقلاب اسلامی ایران به عنوان انقلابی مردمی یاد کرد و گفت: همه مردم تلاش کردند تا این انقلاب پیروز شد و تداوم یافت و امروز به دست ما رسیده است.
وی با اشاره به اینکه آزادی در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما متبلور است افزود: استاد مطهری اعتقاد داشت اسلام به دلیل وجود آزادی توانست رشد یابد.
وی اظهار کرد: ما نباید آزادی را در چنبره حبس عده ای تحت هر عنوان قرار دهیم و آزادی نباید گرفتار جریانات سیاسی شود.
وی تاکید کرد: قانون اساسی کاملا شفاف و روشن است و آزادی بیان یکی از موارد مورد تاکید نظام است.
وی گفت: در دیدار با نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کردم که هر یک از جوانان ما یک قاسم سلیمانی هستند.
وی افزود: فکر نکنیم دانشجو تهمت می زند، دروغ می گوید یا مواد مخدر مصرف می کند زیرا این خلاف رشد یافتگی انسان متعالی است.
استاندار کرمان به موضوع اقتصاد مقاومتی نیز اشاره و تاکید کرد: علاقه مندم تشکل های دانشجویی به امر توسعه بپردازند زیرا توسعه امری فراجناحی است و توسعه همه بخش ها به هم پیوسته است.
وی افزود: حکومت عاقلان حکومت اعتدالی است و نمی توان در جامعه امروز که در حال پیشرف است بنشینیم و به دلیل دعواهای سیاسی عقب بیفتیم.
وی گفت: آیا خداپسندانه است که خود را درگیر دعواهای سیاسی کنیم که برای مردم هیچ خیری به دنبال نداشته باشد و این به معنای دوری از کارهای سیاسی نیست بلکه همه باید در این مسیر به نوعی حرکت کنیم که در غایت اعتدال به کمال برسیم.
وی اظهار کرد: در کارنامه انقلاب اسلامی در دوره های مختلف افراط و تفریط های زیادی را شاهد بوده ایم و هزینه های سنگینی را نیز پرداخت کرده ایم.
وی بیان کرد: مدل شهر نمونه اقتصاد مقاومتی به آن دلیل اجرا شد که ساختار اداری کشور که از قبل از انقلاب شکل گرفته و تداوم یافته موجب شده بود نتوانیم قابلیت های کشور را به خوبی متبلور کنیم و باید الگویی را ترسیم می کردیم که بتوانیم این روال را دور بزنیم.
وی گفت: در دولت های پیشرفته، دولت مسئول سیاست گذاری، نظارت و تامین زیرساخت ها است.
رزم حسینی ادامه داد: دانشگاه و مسئولیت آن در تحقق اقتصاد مقاومتی باید تبیین شود.
وی کاهش نرخ تورم را از موفقیت های دولت دانست و گفت: رفع تحریم ها یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید بوده است.
استاندار کرمان یادآور شد: همه ما در یک کشتی نشسته ایم و همه باید دست به دست هم دهیم تا این کشتی به درستی به مقصود برسد.
وی یادآور شد: اقتصاد مقاومتی می خواهد مبارزه با استکبار جهانی را در مسیر درستی قرار دهد.
وی یادآور شد: در ابتدای آغاز مسئولیت در استان کرمان دریافتم که دولت ها توان توسعه یافتگی را ندارند و حتی حاضر بودم به عنوان یک فرماندار با همه اختیارات حکومتی در این شهرستان بدون دریافت هیچ وجهی خدمت کنم تا ظرفیت های این شهرستان مورد استفاده قرار گیرد.
وی اظهار کرد: اگر می خواهیم انقلاب و نظام اسلامی ما استوار شود باید جوانان را اقناع فکری کنیم و اگر مواردی را درباره آسیب های اجتماعی مطرح می کنیم به معنای تضعیف نظام نیست.
استاندار کرمان گفت: جوانان در دوران دفاع مقدس نقش های بسیار مهمی را ایفا کرده اند.
وی یادآور شد: سالانه هزار و 800 میلیارد تومان یارانه پرداخت می کنیم و نسل آینده را به قیمت دادن 40 هزار تومان به مردم، فقیر می کنیم.
وی گفت: پول های خرد مردم را با اعتمادسازی به دولت و اقتصاد می توان برای توسعه به کار گرفت و در این زمینه نیاز به پیشرانان اقتصادی است.
وی افزود: در طرح توسعه اقتصادی استان کرمان 507 صندوق خرد روستایی در حال شکل گیری است تا دارایی های مردمی را به عرصه اقتصاد مقاومتی وارد کنند.
نماینده عالی دولت در استان کرمان به دوران دفاع مقدس و اعتماد مردم برای دفاع از این کشور اشاره و بیان کرد: اگر بتوانیم در عرصه اقتصاد مقاومتی نیز اعتماد مردم را جلب کنیم، موفق خواهیم بود.
وی به تشکیل شورایاری های اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان کرد: این شورایاری ها می توانند جهل اقتصادی مناطق را مرتفع کنند.
رزم حسینی به نقش روحانیون در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان کرد: در مثلث توسعه اقتصادی همه دست اندرکاران توسعه پای کار آمده اند.
وی یادآور شد: برای مدیریت درست آب و کشاورزی در استان کرمان شوراهای تخصصی با استفاده از بخش خصوصی در کنار استاندار را شکل داده ایم که اقتصاد کشاورزی استان را راهبری می کنند.
استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از موضوعی که در دانشگاه باهنر ایجاد شد متاسفم گفت: تندترین آدم ها در استان کرمان سخنرانی کرده اند و از تشکل های قانونی برای دعوت از شخصیت ها حمایت می کنیم.
وی تاکید کرد: عزتی که در استان کرمان برای برگزاری مراسم ها به وجود آمده است را نباید تلخ کنیم.
وی خاطرنشان کرد: مشاور استاندار کرمان در امور مختلف، موضوع لغو برخی سخنرانی ها را پیگیری خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها زیر نظر استاندار نیستند و تمام قوانین دانشگاه مربوط به خود دانشگاه است و ما به عنوان شورای تامین و مسئول استان هستیم تا بتوانیم به خداوند پاسخگو باشیم.
وی تاکید کرد: معتقدیم نبود شفافیت ها برای جوانان سئوال ایجاد می کند و این امر در آموزه های اسلامی جایی ندارد.
وی تاکید کرد: همه را دلسوز می دانم و دانشگاه ها مسئول هستند تا مجوزهای لازم را برای برنامه های دانشجویی صادر کنند و ما به عنوان دولت و شورای تامین اعلام آمادگی می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مصلحت ما در رعایت قانون است ادامه داد: دستگاه قضایی باید با جدیت در برابر هر نوع اقدام خلاف قانون ایستادگی کند.
استاندار کرمان همچنین طرح تحول نظام سلامت را از اقدامات برجسته دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در کرمان نباید کسی را داشته باشیم که دفترچه خدمات درمانی نداشته باشد.
وی یادآور شد: در شش ماه اول اجرای طرح تحول نظام سلامت، تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها بی رویه افزایش یافت و با تحقیق انجام شده متوجه شدیم که مردم به دلیل برخی هزینه های درمانی به بیمارستان ها مراجعه نمی کردند و امروز این روند به روال طبیعی خود برگشته است.
وی به تشکیل تورهای گردشگری سلامت با همکاری سپاه پاسداران در هفته آینده در زهکلوت اشاره و بیان کرد: این تیم ها با اتوبوس های مجهز به اتاق عمل در مناطق محروم خدمات رسانی می کنند.
وی به موضوع آسیب های اجتماعی و حاشیه نشینی نیز اشاره و بیان کرد: حاشیه نشینی موضوعی تاریخی است و بر اساس سیاست های موجود در دوران های مختلف تغییر شرایط داده است.
وی گفت: تشکل های دانشجویی که احساس وظیفه برای آزادی، اقتصاد و فرهنگ می کنند باید کمک کنند تا آسیب های اجتماعی، فقر و جهل از جامعه زدوده شود.
وی افزود: محرومیت زدایی و استضعاف نوازی از مسیر توانمندسازی محقق می شود.
رزم حسینی اظهار کرد: تعداد زیاد مددجویان در نهادهای حمایتی، افتخار نیست و این نهادها به ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) به سوی توانمندسازی تغییر نگرش داده است.
استاندار کرمان با اشاره به برگزاری کنسرت های موسیقی نیز گفت: در این زمینه نیز تابع قانون هستیم و در استان کرمان اجازه نداده و نخواهیم داد کنسرت غیرشرعی برگزار شود و در کنار آن باید توجه داشت که برای ایجاد نشاط اجتماعی باید جوانان در کنار فعالیت های دینی و مذهبی، موسیقی شرعی را گوش دهند.
وی ادامه داد: برگزارکنندگان نیز باید تلاش کنند که اقدام خلاف شرع انجام نشود.
وی با تاکید بر اینکه پروژه بام کرمان مصداق کوه خواری نیست گفت: باید اجازه داد کوهی که میلیون ها سال بوده و بهره اقتصادی نداشته به قطب گردشگری تبدیل شده و برای 2 هزار نفر شغل ایجاد کند.
وی یادآور شد: می دانیم که اجرای پروژه های مختلف مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده اما حلاوت آن بسیار شیرین تر خواهد بود.
استاندار کرمان گفت: عقلانیت سیاسی خوبی در استان کرمان وجود دارد و امیدواریم همه بتوانند هر چه را در نظر دارند مطرح کنند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی


منبع : شورای مشاورین جوان
بازدید : ۱۹۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید