مکان فعلی :
اخبار :

تجلیل استاندار کرمان از هنرمندان نخبه و جوان کرمانی که در جشنواره های بین المللی حائز رتبه شده اند
۱۳۹۵/۱۰/۰۹

گزارش اختصاصی «کرمان امروز» از مراسم تجلیل استاندار کرمان از هنرمندان نخبه و جوان کرمانی که در جشنواره های بین المللی حائز رتبه شده اند

تجلیل استاندار کرمان از هنرمندان نخبه و جوان کرمانی که در جشنواره های بین المللی حائز رتبه شده اند

کرمان را درخور نامش به جهانیان بشناسانید

چندی پیش با خبر شدیم که دوتن از اعضای فعال در کمیته هنری شورای مشاوران جوان استاندار در جشنواره های بین اللملی حائز رتبه شده اند. پس از انتشار این خبر در شورای مشاوران جوان استاندار تصمیم بر این شد که استاندار کرمان از این دو هنرمند نخبه تجلیل به عمل آورد و پای سخنان و درددل این عزیزان بنشیند.گلایه ای که همواره جامعه هنری کرمان از مسئولان استانی داشت این بود که چرا نخبگان فرهنگی و هنری آنطور که باید مورد توجه قرار نمی گیرند و برعکس ورزشکارانی که در مسابقات بین المللی حائز رتبه هستند با استقبالی چشمگیر رو به رو می شوند. بر همین اساس یکی از اهداف برگزاری این مراسم از میان رفتن این تفکر بود و امیدواریم که از این پس شاهد تداوم چنین اتفاقاتی باشیم و همواره نخبگان هنری و فرهنگی استان را مورد توجه بیشتر مسئولان ببینیم.
در این جلسه از آقای آرمین قطبی و حامد سعادت دوتن از افرادی که در جشنواره های بین المللی رتبه آورده اند تجلیل شد. قطبی در دوسال اخیر در چهار جشنواره بین المللی در کشورهای گوناگونی با نمایش «وُیتسِک» حائز رتبه های برتر این جشنواره ها شده است. حامد سعادت نیز در سالهای گذشته عنوان سینماگر نخبه را از آن خود کرده است و تا به حال در چندین جشنواره بین المللی برای ایران و استان کرمان افتخار آفریده است. در دوماه اخیر این دو هنرمند جوان در دو جشنواره مطرح بین المللی موفق به کسب رتبه شده اند و جلسه تجلیل از ایشان به همین مناسبت برگزار شد.
در این جلسه علاوه بر تجلیل استاندار از این عزیزان هنرمند، آقای قراری به نمایندگی از انجمن تئاتر استان و آقای گنج کریمی به نمایندگی از انجمن سینماگران حرفهای استان نیز از این هنرمندان کرمانی تجلیل کردند. همچنین اعضای گروه تئاتر بوتیاآل از آقای آرمین قطبی تجلیلی به عمل آوردند. آغاز گر این مراسم مهندس صفریان، مشاور جوان استاندار کرمان بود که پس از ایشان مسئول کمیته هنری شورای مشاوران جوان استاندار و هنرمندان مذکور سخنانی ایراد کردند.
حسین صفریان در ابتدای سخنانش به فعالیت دوهزار نفری مشاوران جوان در استان کرمان اشاره کرد و گفت: ما در این دو سال که فعالیت خود را آغاز کردیم همواره  از جوانان صاحب فکر و نخبه کرمان دعوت به همکاری کردیم و در همین راستا در کمیته هنری نیز به همت محمد فتح نجات از هنرمندان نخبه و جوان کرمان زمین دعوت به همکاری شد که دو تن از این عزیزان آقایان قطبی و سعادت می باشند و امروز در خدمت ایشان هستیم تا استاندار کرمان از این دو هنرمند تجلیل کند و خوشحالیم که استاندار کرمان به حوزه هنر چنین توجه ویژه ای دارند. بیش از این اطاله کلام نمی کنم و از آقای فتح نجات می خواهم که در این باره بیشتر توضیح دهد.
محمد فتح نجات، مسئول کمیته هنری شورای مشاوران جوان استاندار نیز سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: کمیته هنری شورای مشاوران جوان استاندار از دوسال قبل فعالیت خود را آغاز کرد و در این دو سال همواره سعی شد که مشکلات و معضلات جوانان در حوزه هنر به گوش مدیران استانی و استاندار محترم برسد. در این بین بسیاری از انتقادات و پیشنهادات این جوانان با دستور استاندار کرمان بررسی شد و بسیار از مشکلات مرتفع شد و برخی دیگر در دستور کار مدیران مربوطه قرار گرفته است و در حال پیگیری است. 
وی در ادامه گفت: هنرمندان جوان کرمانی همواره از دولت ها گلایه داشتند که چرا از ورزشکاران که در مسابقات جهانی رتبه کسب می کنند تجلیل می شود، اما به هنرمندان که اکثرا با هزینه شخصی خود در جشنواره ها کسب رتبه می کنند توجهی نمی شود. به همین دلیل از حدود یک ماه قبل به همراه آقای صفریان با آقای رزم حسینی وارد مکاتبه شدیم و از ایشان خواستیم که درباره این گلایه هنرمندان به ما توضیح دهند که ایشان از ما خواستند که ترتیب این جلسه را بدهیم تا این تفکر دیگر در بین هنرمندان وجود نداشته باشد. باید از استاندار کرمان قدردانی کنیم که این موقعیت را در اختیار هنرمندان کرمانی قرار دادند و امیدواریم که طبق قولی که از ایشان گرفته ایم این اتفاق تداوم داشته باشد.
در ادامه این جلسه آقایان گنج کریمی و قراری به اهمیت رتبه هایی که حامد سعادت و آرمین قطبی کسب کرده اند، اشاره کرده و مراتب تجلیل خود را ازا این دو جوان کرمانی به عمل آوردند. سپس این دو هنرمند آینده دار کرمانی سخنانی رادر تقدیر از استاندار کرمان بیان کردند.
حامد سعادت گفت: همانطور که آقای فتح نجات اشاره کرد، امیدواریم که این اتفاق تداوم داشته باشد و ما شاهد بیشتر دیده شدن هنرمندان کرمانی در سیستم مدیریتی باشیم. بنده از آقای استاندار و دیگر مدیرانی که در برگزاری این مراسم زحمت کشیدند، تشکر می کنم و امیدوارم که سیستم دولتی از این پس از هنرمندان نخبه کرمانی برای انجام برخی مراسم دولتی استفاده کند و با این استعدادی که در کرمان داریم شاهد سفارش کار به پایتخت و شهرهای دیگر نباشیم.
آرمین قطبی نیز در سخنان خود به مثبت بودن نگرش دولت یازدهم به حوزه هنر اشاره کرد و گفت: بسیار خوشحالم که این اتفاق افتاد و از همه دست اندرکاران این مراسم قدردانی می کنم و امیدوارم که این اتفاق برای دیگر هنرمندانی که ما نماینده کوچکی از ایشان هستیم نیز مورد لطف مسئولان قرار گیرند و این اتفاق صرفا معطوف ورزشکاران نباشد.
در پایان این جلسه استاندار کرمان نیز سخنانی ایراد کرد و گفت: قبول داریم که در گذشته به حوزه هنر آنطور که باید توجه نشده است و ما بسیار از این نظر شرمنده هنرمندان هستیم و در دولت تدبیر و امید از همان ابتدا سعی شده است که این روند تغییر کند. البته بنده مشکل اصلی جوانان در حوزه هنر را عدم مطالبه گری می دانم. کاری که از دست ما برمی آمد همین است که امروز شاهد آن هستید و امیدواریم با تجلیل از شما هنرمندان کرمانی به شما ثابت شود که دولت تنها ورزشکاران را مورد توجه قرار نمی دهد و بدانید  افتخاراتی که شما کسب می کنید برای استان بسیار ارزشمند است و ما قدردان زحمات بی منت شما هستیم. حوزه ورزش با میلیاردها تومان سرمایه و حمایت می تواند مقام های جهانی کسب کند، اما شما با دست خالی افتخار کسب می کنید. از شما متشکریم و امیدواریم که همچون گذشته در مسیر خود موفق باشید.
رزم حسینی در ادامه گفت: بنده نیز از شما هنرمندان کرمانی تقاضایی دارم و آن این است که استان کرمان را آنطور که هست به جهانیان و دیگر استان های کشور بشناسانید. شما که در حوزه چند رسانه ای، سینما و تئاتر فعال هستید با این وضعیت که رسانه ملی آنطور که باید همکاری نمی کند، شما می توانید مددرسان دولت باشید. اگر کاستی در دولت می بینید، انتقاد کنید و در مقابل اگر دستاوردی هم می بینید به عنوان هنرمند وظیفه دارید که بازتاب دهید، ما از این روند حمایت می کنیم. هنرمندان باید از غنای فرهنگی، هنری، ادبی و تمدن کرمان زمین تولید محتوا کنند. امیدوارم که این اتفاق و تجلیل از هنرمندان یک روند دائمی شود و حتی اگر ما هم در سیستم مدیریتی استان نبودیم هم شاهد چنین اتفاقات مبارکی باشیم. برای شما دونفر و جامعه هنری استان آرزوی موفقیت روزافزون دارم.
در انتهای این مراسم تجلیل استاندار و روسای انجمن های هنری استان از این دو هنرمند انجام شد


منبع : شورای مشاورین جوان
بازدید : ۳۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید